काठमाडौं । हत्या आरोपमा जेलमा रहेका रेशम चौधरी जेलबाट छुटेका छन् ।

सरकारको सिफारिसमा राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले चौधरीको बाँकी कैद मिनाहा गरेपछि उनि विहान डिल्लीबजार कारागारबाट छुटेका हुन् । चौधरीलाई नागरिक उन्मुक्ती पार्टीका नेता कार्यकर्ताले फूलमालाले स्वागत गरेका छन् ।

चौधरी आजै गृह जिल्ला कैलाली जाने तयारीमा छन् ।

कैलालीको टीकापुरमा सात जना सुरक्षाकर्मी र एक नाबालक गरी आठ जनाको ज्यान गएको घटनामा तीनै तहका अदालतले चौधरीलाई जन्मकैदको सजाय सुनाएको थियाे ।

राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले नेपाल सरकारको सिफारिसबमोजिम टीकापुर हत्याकाण्डमा दोषी ठहरिएका रेशम चौधरीसहित १९ जनाको कैद सजाय माफी गरेका हुन् ।

नेपाल सरकार मन्त्रिपरिषद्को जेठ १२ र १४ गते बैठकको सिफारिसअनुसार पौडेलले सो निर्णय गरेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ । राष्ट्रपति कार्यालयद्वारा जारी विज्ञप्तिमा भनिएको छ— “टोपबहादुर बुढासमेतका १९ जना व्यक्तिहरूलाई विभिन्न अदालतबाट विभिन्न मितिमा भएका फैसलाबमोजिम लागेको कैद सजाय नेपालको संविधानको धारा २७६ र मुलुकी फौजदारी कार्यविधि संहिता, २०७४ को दफा १५९ बमोजिम गणतन्त्र दिवस, २०८० को उपलक्ष्यमा माफी भएको छ ।”

प्रकाशित मिति: १५ जेष्ठ २०८०, सोमबार

ग्लोबल नागरिक संवाददाता

'हामी जे देख्छौं, त्यही लेख्छौं र देखाउछौं'
सत्य-तथ्य निष्पक्ष ताजा समाचार'

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?


स्रोतहरू खुलाइएका बाहेक ग्लोबल नागरिकमा प्रकाशित सम्पूर्ण सामग्रीहरू ग्लोबल जर्नालिस्ट ग्रुपका सम्पत्ति हुन् । यसमा प्रकाशित कुनै पनि सामग्रीहरू छापा, विद्युतीय, प्रसारण वा अन्य कुनै पनि माध्यमबाट पुनःप्रकाशन वा प्रसारण गर्नुअघि अनुमति लिनुहुन अनुरोध छ ।

©2024 GlobalNagarik All rights reserved. | Website by Appharu.com