काठमाडौं । राप्रपा नेपालले चुनाव चिन्ह ‘गाई’ माग्दै सर्वोच्च अदालतमा बिहिबार मुद्दा दायर गरेको छ। भोलिको पेशीमा बहस गर्न स्वंम अध्यक्ष थापा सर्वोच्च अदालत जाने भएका छन्।

‘संविधान र कानुनले ‘गाई’ चिन्ह निषेध गरेको छैन। विगतमा राप्रपा नेपालले ‘गाई’ चिन्ह लिएर जनतामा गएको सर्वविदितै छ। राप्रपा नेपाललाई ‘गाई’ नदिने निर्वाचन आयोगको निर्णय कानुन विपरीत र स्वेच्छाचारी छ’,अध्यक्ष कमल थापाले सामाजिक सञ्जालमार्फत भनेका छन्, ‘यस सम्बन्धि मुद्दाको भोलि पेशी छ। म आफैं वहस गर्न जानेछु। सर्वोच्च अदालतबाट न्याय पाउने विश्वास छ।’

आज दर्ता भएको रिट निवेदनमाथि सुनवाइ हुने भएको छ। मुद्दाको पेशी भोलि तोकिएको राप्रपा नेपालले जनाएको छ।

 

प्रकाशित मिति: ३० असार २०७९, बिहिबार

ग्लोबल नागरिक संवाददाता

'हामी जे देख्छौं, त्यही लेख्छौं र देखाउछौं'
सत्य-तथ्य निष्पक्ष ताजा समाचार'

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?


स्रोतहरू खुलाइएका बाहेक ग्लोबल नागरिकमा प्रकाशित सम्पूर्ण सामग्रीहरू ग्लोबल जर्नालिस्ट ग्रुपका सम्पत्ति हुन् । यसमा प्रकाशित कुनै पनि सामग्रीहरू छापा, विद्युतीय, प्रसारण वा अन्य कुनै पनि माध्यमबाट पुनःप्रकाशन वा प्रसारण गर्नुअघि अनुमति लिनुहुन अनुरोध छ ।

©2024 GlobalNagarik All rights reserved. | Website by Appharu.com